WARSZTATY DOBREJ RELACJI – POZIOM 2

grupa rozwojowa dla rodziców i wychowawców

najbliższa edycja: …

PROWADZENIE: ANNA MALEC
pedagog, psychoprofilaktyk, terapeuta, założycielka i prezes Fundacji Rozwiń Skrzydła. Od 20 lat pracuje jako wychowawca grup dziecięcych i młodzieżowych, od 13 lat prowadzi warsztaty, szkolenia, konsultacje, spotkania mentorskie, superwizje pedagogiczne dla rodziców i wychowawców, zespołów w placówkach edukacyjnych i opiekuńczo-wychowawczych. Pracuje według autorskiej metody mentoringu terapeutycznego, gdzie wykorzystuje wiedzę i umiejętności z zakresu zarządzania, coachingu, metodyki szkół psychoterapeutycznych, m.in. podejścia systemowego, humanistycznego, behawioralno-poznawczego, ewolucyjnego. Serce i rozum porządkuje w lesie i/lub spacerując z psem nocą późną. Kocha swoją pracę. Żona i mama.

CZĘŚĆ DRUGA: SIŁA BIERZE SIĘ ZE ZWYCIĘSTW. NAJWIĘKSZA – ZE ZWYCIĘSTW NAD SOBĄ
TEMATYKA
: Będziemy rozmawiać: o rolach (znowu!), o zazdrości (wreszcie!), o sprawiedliwości (a jakże!), o rywalizacji (oczywiście), o bójkach, bitwach i zacietrzewieniu (hmmm), o tym jak rodzic ma się zachować, gdy jawną walkę widzi (także w sobie). Wrócimy z innym filtrem do uczuć, do rozpoznawania i nazywania, współpracy w domu i samodzielności też. Dotkniemy także rodzicielskiego serca, w którym wszak niejedno się dzieje nieprzypadkiem. 

Zawartość merytoryczna i metodyczna warsztatów wyrasta z programu Szkoła dla Rodziców i Wychowawców J. Sakowskiej oraz doświadczeń zawodowych nabytych podczas pracy z dzieckiem i rodziną.

Wielkość grupy: 8-10 osób

Uczestnicy grupy: rodzice i wychowawcy, którzy ukończyli część pierwszą kursu Warsztaty Dobrej Relacji z Dzieckiem w Pracowni Dobrej Relacji lub Fundacji Rozwiń Skrzydła* 

Cena: 4500 zł/kurs (300 zł/spotkanie)

materiały, przerwy kawowe, zaświadczenie

Opieka nad dziećmi (opcjonalnie): Bawialnia Edukacyjna Fundacji Rozwiń Skrzydła, Al. Piłsudskiego 16

Miejsce spotkań: Pracownia Dobrej Relacji, aleja J. Piłsudskiego 14/3, Lublin

Przeczytaj, co o drugim poziomie WDR napisali uczestnicy:

Ten warsztat to pogłębienie/rozszerzenie/uzupełnienie Warsztatów Dobrej Relacji z Dzieckiem poziom 1. Osadza rodzicielstwo w systemie wartości, kieruje na właściwe tory relację Dorosły-Dziecko. I jak zawsze – to Ty Rodzicu decydujesz, na ile zaufasz i ile weźmiesz do swojego domu. Dziękuję.

Beata

Ja mam problem z poukładaniem wiedzy zdobytej na szkoleniu, w taki sposób, abym mógł z niej korzystać w życiu codziennym. Oczywiście są obszary i wskazówki, które zapamiętam na długo, ale chciałbym więcej.

Krzysiek

Dziękuję za czas spędzony tu, za przekazaną wiedzę – która (ufam) zakotwiczy się w sercu. Wiele przemyśleń, wiele rozważań, wiele rzeczy teraz dostrzegam wyraźniej, a kolejne do odkrycia pojawiają się na horyzoncie. Cieszę się, że poznałam tu ludzi, którzy chcą z większą świadomością prowadzić swoje dzieci. A do czego i jak dowiedzieć się można tutaj 🙂

***

Po raz kolejny DZIĘKUJĘ. Za prowadzenie od nieuświadomionej nieumiejętności do (może kiedyś?) uświadomionej umiejętności (bardzo w to wierzę). Za „skrobanie” i poszukiwanie „co w Tobie” zasianie dobra wszelkiego. Za pokazywanie, co ważne.

***

Dobre miejsce, dobry czas, dobra wiedza. Wiedza do wykorzystania w życiu rodzinnym jak i osobistym. Można zobaczyć to, czego się nie widziało, a dzięki temu poprawić i ulepszyć siebie. Dziękuję za te 13 spotkań i za te owoce, które powstają dzięki temu.

Kasia

Dziękuję za zajęcia o wychowaniu i o pracy nad sobą. Poczułam spokój w codziennych sytuacjach życiowych i domowych. Już wiem, co robić! Jak i kiedy robić! Polecam wszystkim rodzicom, którzy chcą być świadomymi rodzicielami. Naprawdę warto!

***

Było fajnie, uważam, że to był dobry i wartościowy czas.

Andrzej

Kurs sprawił, że czuję większe zaufanie do siebie w relacji z moją rodziną. Wiele tematów mocno we mnie pracuje i cieszę się, że po raz kolejny mogłam „podważyć wieczko”, żeby zajrzeć głębiej.

***

Warsztaty Dobrej Relacji na poziomie drugim były dla mnie bardzo dobrym rozwinięciem i pogłębieniem tematów poruszanych na poziomie pierwszym. Dobrze było mieć przestrzeń na dalsze przyglądanie się swojemu rodzicielstwu. Te warsztaty pozwoliły mi bardziej świadomie prowadzić moje dzieci w ich relacjach w rodzeństwie.

Krystian

Warsztat poszerzający wiedzę o rodzicielstwie w duchu książek „Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały, jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły” oraz oparty na indywidualnych doświadczeniach prowadzących. Dla każdego, kto potrzebuje wejść głębiej w emocje w rodzinie.

***

Warsztaty Dobrej Relacji to czas pracy poprzez doświadczanie, poznawanie, tego co choć czasem może i oczywiste, to jednak jest jeszcze nieodkryte. Ciekawy to czas, dobry to czas, tylko zechciej zacząć, zrobić pierwszy krok, a później to już popłyniesz jak rzeka. Rzeka życia, która nie tylko życie może dać, ale i poprowadzić we właściwym kierunku. Dziękuję.

***